I 2018 ble det kjent at den tidligere Frp-politikeren Per Sandberg (63) og Bahareh Letnes (32) var et par. Men forholdet deres har vært omtalt i mediene flere ganger på grunn av kontroversielle hendelser, som da Sandberg tok med seg en tjenestetelefon på en ferietur til Iran sammen med Letnes, noe som førte til at han trakk seg fra sin stilling som statsråd og nestleder i Frp.
Se dette innlegget på Instagram
Etter dette fokuset på forholdet deres, valgte paret å konsentrere seg om å drive Grand Hotel i Halden, og det ble også laget en TV-serie om livet deres. Men nå har det blitt kunngjort at paret har gått hver til sitt. I separate uttalelser skrev både Letnes og Sandberg:
«Vi ønsker å meddele at forholdet mellom oss er over. Vi har kommet dithen at våre fremtidige veivalg er ulike. Bruddet er udramatisk, og vi gir ikke kommenterer utover denne meddelelsen.»
Se dette innlegget på Instagram
Etter at nyheten om bruddet ble kjent, har det vært mange spekulasjoner rundt driften av Grand Hotel og Grand Bar som paret eide sammen. Letnes tok til Instagram for å avvise ryktene og forsikre om at hotellet vil fortsette som normalt, og sa:
«Så lenge jeg lever, lever Grand Bar og Grand Hotel videre. Ikke hør på rykter.»
Se dette innlegget på Instagram
Tidligere har Sandberg også innrømmet at hotelldriften har hatt en negativ innvirkning på deres forhold, og at de startet som 80% kjærester og 20% forretningspartnere, men endte opp med å være 80% forretningspartnere og 20% kjærester. I en uttalelse til TV 2 sa han:
«Jeg vil si at vi startet hotelldriften som 80 prosent kjærester, og 20 prosent businesspartnere. Så avslutter vi med 80 prosent businesspartnere, og 20 prosent som kjærester. Det tror jeg folk vil se i løpet av serien.»
Vi ønsker de uansett lykke til videre med alt de foretar seg i livet.
LES OGSÅ: Dette er Trine Reins rørende ord til Lars Monsen på den store dagen