Prinsesse Märtha Louise(52) har kunngjort at hun og hennes forlovede, Durek Verrett(49), ikke lenger vil kommentere på presseoppslag om dem, spesielt i lys av deres kommende bryllup i Geiranger i sommer.
Dette ble formidlet gjennom et innlegg på Instagram, hvor prinsessen uttrykker en sterk følelse av behovet for å beskytte deres privatliv og mentale velvære i tiden fremover. Hennes beslutning om å ikke lenger engasjere seg med pressen kommer som en respons på det hun beskriver som gjentatte uriktigheter og uetisk journalistikk fra visse deler av media, spesielt rettet mot hennes forlovede.
Se dette innlegget på Instagram
I Instagram-innlegget adresserer Prinsesse Märtha Louise også spesifikke anklager fra Se og Hør, som hun hevder har spredt løgner om Dureks bakgrunn og familieforhold. Hun korrigerte disse påstandene ved å vise til Dureks oppvekst i et velstående hjem i Foster City, California i USA, understøttet av bilder av hjemmet og utsagn fra en barndomsvenn. Prinsessen kritiserte også måten enkelte intervjuobjekter blir betalt for å spre informasjon, som hun mener er grunnleggende upålitelig.
Se dette innlegget på Instagram
Til tross for pressens interesse og til tider negative dekning, fokuserer prinsesse Märtha Louise og Durek Verrett på å planlegge deres bryllup som en feiring av deres kjærlighet. Hun ber om forståelse og respekt for deres ønske om privatliv i denne spesielle tiden og uttrykker både spenning og glede over de kommende festlighetene.
Samlet sett tegner prinsessens Instagram-innlegg et bilde av et par som står sammen mot utfordringer, og som velger å trekke seg tilbake fra offentlig dialog for å beskytte deres forhold og personlige fred i forbindelse med deres bryllup.
LES OGSÅ: Farmen paret Per Gunvald og Karianne deler oppdatering med babybilde:»God start på…»
Del gjerne videre slik at alle dine venner får med seg dette.