I mange år har Hanne Krogh preget norsk musikk igjennom sitt sprudlende vesen.
Hun har reist land og strand i mange år og holdt mange konserter.
Hanne debuterte allerede tilbake i 1970 som 14 åring, da sang hun låta «Lukk opp min dør».
Det var i 1985 hun sammen med Elisabeth Andreassen deltok i melodi grand prix. Løvland skrev låten sm ble fremført av Bobbysocks, det endte med at de vant hele Grand Prix og finalen som ble avholdt i Gøteborg.
Hanne åpnet julegata på Egertorget i Oslo den 17. november 2018.
Hun avslører nå et nytt intervju gjort av VG, at for 1 år siden så skjedde det noe uventet med helsen hennes.
Ble lagt inn på sykehus.
Hun forteller til Vg at hun ble innlagt på sykehus i Bergen, grunnet en allergisk reaksjon.
Hanne måtte igjennom en tøff periode som også gjorde at hun måtte avlyse en del konserter som var planlagt.
Det stoppet ikke med at hun hadde vondt halsen, men det ga hennes andre utfordringer helsemessig.
Det var så ille at Hanne måtte lære seg å synge helt på nytt, så dette var en meget tøff tid for artisten.
Dette er hva hun har delt på sin egen instagram:
Se dette innlegget på Instagram
I følge Dagbladet sa hun følgende til VG:
Da det ble morgen, og jeg kom meg til sykehuset, fikk jeg klar beskjed om at jeg kom i siste liten. Halsen var svulmet opp innvendig. De sa jeg burde være glad for at jeg ikke var på vei over Haukelifjellet, for da hadde jeg ikke klart meg. Jeg hadde alle mulige «kokker» – streptokokker og jeg vet ikke hva. Lungebetennelsen jeg også gikk med, var bare en parentes i sammenhengen.
Det hele endte med at hun til slutt måtte reise helt til Berlin for at hun skulle få den viktige hjelpen hun trengte.
Hun ble bedre og bedre, og nå er hun klar for å gjennomføre mange julekonserter i 2018. Det er mange som gleder seg til å oppleve Hanne og hennes fantastiske stemme.
Vi er glad Hanne er tilbake der hun hører hjemme, på scenen.
Vis gjerne din støtte til Hanne med og dele videre og ønske henne lykke til med alle konserter i fremtiden.
LES OGSÅ: Siste nytt fra Wenche Myhre etter hun ble sykemeldt! Dette er hennes egne ord!
Forsidebilde: instagram skjermbilde