Syver Blindheim, en 13 år gammel gutt fra Valderøya, har rørt hele Norge med sin sterke historie. Gjennom NRK-serien Team Pølsa har seerne blitt kjent med hans enorme livsglede, til tross for at han lever med barnedemens – en sjelden sykdom som gradvis tar fra ham synet, hukommelsen og den fysiske funksjonen. Likevel nekter Syver å la sykdommen styre livet hans. Han vil gripe hver dag, og nå ser han med håp på den utrolige støtten han har fått fra det norske folk.
For å bidra til forskning på sykdommen, startet familien en Spleis, og engasjementet har vært enormt. På kort tid har over 1,8 millioner kroner blitt samlet inn, og tallet fortsetter å stige. Syver følger nøye med på utviklingen og er full av optimisme: «Eg trur dei klarer det på 30 dagar når dei har klart over ein på ei veke. Eller kanskje klarer dei fire?»
Se dette innlegget på Instagram
Målet er å nå 4 millioner kroner, slik at forskere ved NTNU og Oslo Universitetssykehus, ledet av professor Magnar Bjørås, kan jobbe videre med å finne en behandling. Støtten betyr enormt mye for Syver og familien – ikke bare gir den håp, men den viser også at de ikke står alene i kampen.
Nå håper de at folk fortsetter å dele budskapet og bidra. Hver krone teller, og kanskje Syvers drøm om fire millioner kan bli en realitet. 💙
LES OGSÅ: Andreas «TIX» Haukeland deler ærlige ord etter møtet med Team Pølsa -dette sier han