Petter Nyquist har viet store deler av livet sitt til å løfte frem mennesker i sårbare situasjoner og skape handling der det trengs mest. Men denne gangen var det han selv som ble rørt langt inn i hjertet. På Kommandosentralen for gode gjerninger fikk han nemlig uventet besøk av en gruppe ungdomsskoleelever som gjorde inntrykk langt utover det vanlige.
Elevene kommer fra Voldsløkka skole og har valgt valgfaget «Innsats for andre». I ukesvis har de jobbet målrettet med ett mål: å spre glede til dem som kanskje trenger det aller mest i påsken. Resultatet? Hele 156 påskeegg, fylt med godteri, samlet inn for egne midler og levert med åpne hender og varme smil.
«I går ble jeg skikkelig rørt, faktisk så mye at jeg ikke klarte å holde tårene tilbake,» skriver Petter åpent.
Elevene ønsket ikke å komme tomhendte – de ønsket å bidra, og det gjorde de til gangs. Eggene skal deles ut til barn og voksne i lokalmiljøet på Torshov, mennesker som kanskje ikke ellers ville fått noe påskeegg i det hele tatt.
Se dette innlegget på Instagram
«Jeg tenker disse elevene er en inspirasjon for oss alle. At de faktisk velger å aktivt gjøre en forskjell for noen og at det ikke alltid er så mye som skal til,» fortsetter han.
Denne handlingen viser hvor stor påvirkningskraft små, gode initiativer kan ha. Det handler ikke om mengde – men om vilje og omtanke. Og nå inviterer Petter flere til å bli med på denne påskeaksjonen.
Har du lyst til å gjøre noe fint for noen du ikke kjenner? Du trenger bare ett eneste påskeegg fylt med litt godteri – det er nok til å lyse opp dagen for noen som trenger det. Du kan levere det til Kommandosentralens buss på Haarklous plass, så sørger de for at det finner veien til noen i nærområdet som fortjener en liten påskehilsen.
📍Åpningstider for levering av påskeegg på Haarklous plass:
– Torsdag: kl. 10.00–16.00
– Fredag: kl. 10.00–16.00
– Palmesøndag: kl. 12.00–16.00
– Mandag (før påske): kl. 12.00–16.00
– Tirsdag: kl. 12.00–20.00
– Onsdag: kl. 12.00–16.00
– Skjærtorsdag: kl. 12.00–16.00
– Langfredag: kl. 12.00–16.00
«Så derfor tenker jeg at dersom DU også kunne tenke deg å gjøre en liten forskjell for noen, så har du anledningen nå,» avslutter Petter.
LES OGSÅ: Pia Hasund Vareberg deler gladmelding – som skaper store reaksjoner
👉 Del videre for å spre dette viktige påskebudskapet – og la flere få sjansen til å glede noen i sitt nærmiljø 🐣💛