Kim Wigaard, en dirigent med et hjerte av gull og lidenskap for musikk, har brakt et lys av håp og glede gjennom NRKs dokumentarserie «Demenskoret». Gjennom hans engasjement og dedikasjon har denne dokumentaren ikke bare underholdt, men også opplyst og inspirert seere over hele landet.
Se dette innlegget på Instagram
I det siste har Wigaard delt noen refleksjoner om sin erfaring med «Demenskoret». Han innrømmer at programmet har hatt en betydningsfull innvirkning på ham personlig og har gitt ham en dypere forståelse av menneskelig lidelse og medfølelse.
«Demenskoret» har ikke bare blitt hyllet av seere, men har også vunnet prestisjetunge priser som «publikumsprisen» under Gullruten 2023. Wigaard uttrykker sin takknemlighet overfor seerne for den overveldende støtten og anerkjennelsen de har vist.
Se dette innlegget på Instagram
Selv om det foreløpig ikke er planlagt for en tredje sesong av «Demenskoret», er Wigaard fast bestemt på å fortsette å lede koret med stolthet og engasjement. Han avslører også spennende fremtidsplaner, inkludert en stor konsert til høsten, som lover å være en uforglemmelig opplevelse for både kor og publikum.
«Demenskoret har vært ekstremt betydningsfullt for meg. Å gjøre noe godt for mennesker som har det vanskelig gjør at jeg kjenner på en skikkelig stor mening med livet,» deler Wigaard i et intervju med Newsner.
Gjennom «Demenskoret» har Kim Wigaard og hans fantastiske ensemble ikke bare skapt vakker musikk, men også en varig innvirkning på samfunnet. Deres arbeid minner oss om kraften i musikk og fellesskapets betydning i å skape positive endringer.
LES OGSÅ: Katarina Flatland deler gladmelding som mange har ventet på: «Resultatet kommer..»
Del videre slik at alle får med seg denne viktige oppdateringen.